حضور دانشجويان مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد در نشست صميمي دانشجويان با نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري
به گزارش روابط عمومي مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد، در نشست صميمي دانشجويان استان با نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري که به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو برگزار شد جمعي از دانشجويان مرکز حضور داشته اند.
 در اين ديدار 
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال‌ و بختياري خطاب به مسئولان، گفت: مسئولان از حضور در جمع‌هاي دانشجويي ابا و ترس نداشته باشند و به درد دل آن‌ها گوش دهند چرا که اين جوانان فرزندان همين سرزمين و خيرخواه و دغدغه‌مند هستند و اگر انتقادي مي‌کنند انتظار داردند که حرف‌هايشان شنيده شود.

حجت‌الاسلام‌ محمدعلي نکونام شب گذشته ۱۶ آذرماه با اشاره به مطالبات و دغدغه‌هاي مطرح شده از سوي دانشجويان در اين جلسه، اظهار کرد: بيان اين مسائل مي‌تواند راهگشا باشد و نگاه بهتري به مسئولان و متوليان امر دانشگاه بدهد.

وي با تأکيد بر اينکه تک‌تک موضوعات مطرح شده در اين جلسه از سوي دانشجويان استان به مسئولان انتقال داده مي‌شود، گفت: اين مطالب به صورت دسته‌بندي شده و به صورت محرمانه و غيرمحرمانه به گوش نهادها و دستگاه‌ها مي‌رسد و بنده نيز در جلسات مختلف اين موضوعات را به فراخور جلسات، با مسئولان مطرح مي‌کنم.

حجت‌الاسلام نکونام در ادامه تأکيد کرد: اگر مردم ببينند که بنده به عنوان نماينده ولي‌فقيه در استان دغدغه‌هاي مردمي و اجتماعي را مطرح مي‌کنم، حس داشتن حامي و پشتيبان براي مردم، به فضاي آرام جامعه کمک مي‌کند، لذا اين دغدغه‌ها مرتباً بيان و به گوش مسئولان رسانده مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان بيان کرد: کارها آن گونه که مردم مي‌خواهند جهادي پيش نمي‌رود اما بر روي زمين نمي‌ماند و ما نيز تلاش مي‌کنيم دغدغه‌ها و مشکلات را انتقال دهيم و در حد توان کارها را وارد مرحله اجرا کنيم که نظير آن‌را در مسئله گازرساني به چند روستا شاهد بوديم که با نامه به مقام معظم رهبري و انتقال مطالبه استان از سوي دفتر ايشان به دولت، گازرساني به روستاهاي مورد مطالبه در برنامه قرار گرفت.

وي دغدغه جدي امروز را توجه به امانتي دانست که امروز در اختيارمان قرار دارد و ادامه داد: بايد در حفظ امانت مقدس جمهوري اسلامي که در تاريخ به کمتر نسلي اعطا شده است، بکوشيم و شما جوانان اين امانت را تا رسيدن به جامعه متمدن اسلامي و ظهور و بروز تمدن نوين اسلامي پيش ببريد.

حجت‌الاسلام نکونام جوانان را علاوه بر داشتن نشاط اجتماعي، مطالبه‌گري و ديدن واقعيات، به حرکت در بستر دين توصيه کرد و افزود: اگر در بستر دين و عقايد ناب اسلامي تربيت شويم، تمدن اسلامي شکل مي‌گيرد و معنويت و اخلاق در وجودمان نهادينه مي‌شود و دانشگاه به محلي امن تبديل مي‌شود، پس هر کدام از ما بايد در اين راستا نقش ايفا کنيم.

وي با اشاره به توصيه قرآن مبني بر اينکه هر کسي مشغول خودش باشد، گفت: جوانان بايد مطالبه را از خودشان و ديگران داشته باشند، و تنها کسي که در سازندگي و پيشرفت جوان نقش ايفا مي‌کند، خود اوست.

 حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: اگر جوانان به خودشان بپردازند يقين بدانند که بر اساس قرآن، دشمن نمي‌تواند آسيبي به آنان برساند پس لازم است که جوان خودش بر کرسي هدايت بنشيند و در سلامت جامعه نيز تلاش و نقش‌آفريني داشته باشد.

وي خطاب به دانشجويان، تأکيد کرد: خودتان به يارگيري بپردازيد چرا که امروز فضاي غالب دانشگاه بر خلاف چند سال پيش که دانشگاه‌ها در اختيار برخي تفکرات غرب‌گرا و بدانديش بود، در اختيار شماست پس اين فضا را با نيک‌انديشي حفظ و تقويت کنيد و در تشکل‌ها و جمع‌هاي دانشجويي که يارگيري کنيد و در عين حال، به سلامت، گستردگي و نقش‌آفريني تشکل‌ها توجه داشته باشيد.

حجت‌الاسلام نکونام بيان کرد: البته بايد گفت که فضاي دانشگاه از فساد نيز مبرا نيست و اما اين مسائل را مي‌شود با تلاش به حداقل رساند و فضاي اقتصادي، اخلاقي، ايماني، معنوي و خداباوري را که در دل تک‌تک جوانان تبلور دارد، در دانشگاه حاکم کرد.

وي خطاب به مسئولان تأکيد کرد: مسئولان نيز از حضور در جمع‌هاي دانشجويي ابا و ترس نداشته باشند و به درد دل آن‌ها گوش دهند چرا که اين جوانان فرزندان همين سرزمين و خيرخواه و دغدغه‌مند هستند و اگر انتقادي مي‌کنند انتظار داردند که حرف‌هايشان شنيده شود.

نماينده ولي‌فقيه در پايان گفت: براي اينکه انقلاب به اهداف خود برسد نيازمند تحول اساسي صورت بگيرد و انتظار مي‌رود اين تحولات با حضور شما شکل بگيرد.

وي خاطرنشان کرد: با آگاهي مجلس و دولتي را انتخاب کنيد که مطابق اسلام و اهداف نظام اسلامي و مطالبات مقام معظم رهبري کار کنند.

شايان ذکر است، ۱۳ نفر از نمايندگان دانشجويان استان به بيان دغدغه‌ها و ديدگاه‌هاي خود درباره‌ مسائل و مشکلات استان از جمله آب، بيکاري، برج‌هاي دوقلو و عدم حضور مديران و نماينده‌هاي مجلس ميان دانشجويان پرداختند.